Hledáme kolegu/yni na pozici koordinátor dobrovolníků

Sue Ryder je veřejně prospěšná organizace zaměřená na téma stáří a důstojnosti, závislá na podpoře dárců a dobrovolníků. Od roku 1998 poskytujeme sociální služby seniorům, přičemž dobrovolníci jsou s námi ještě o čtyři roky déle – pražský Sue Ryder totiž založili. Každoročně jich s námi, bez nároku na finanční odměnu, spolupracuje více než 100, z toho kolem 80 lidí pravidelně a dlouhodobě.

Hledáme kolegu na pozici koordinátor dobrovolníků (m/ž)

Nabízíme Vám:

  • smysluplnou a pestrou práci v přátelském týmu
  • zavedený dobrovolnický program, do kterého hladce naskočíte se zaučením od stávající koordinátorky
  • prostor pro vlastní tvořivost a seberealizaci, možnost podílet se na inovativních přístupech v péči o seniory (psychobiografický model péče, paliativní péče, multidisciplinární spolupráce)
  • pracovní smlouvu s úvazkem 0,8 a s výhledem navýšení na 1,0
  • při úvazku 0,8 mzdu 18.000 Kč + až 4.000 Kč osobní ohodnocení (odpovídá až 26.500 Kč při úvazku 1,0)
  • další vzdělávání, týmovou a individuální supervizi
  • pružnou pracovní dobu, možnost občasné práce z domova, služební notebook a mobilní telefon, dotované stravování v areálu, 5 týdnů dovolené,  sick days, masáže a další benefity

Jaká náplň práce na Vás čeká?

  • zjišťování poptávky po dobrovolnické pomoci uvnitř organizace, nastavování profilů dobrovolnických pozic
  • oslovování potenciálních zájemců o dobrovolnictví, získávání dobrovolníků.
  • vedení vstupních pohovorů se zájemci o dobrovolnictví, výběr dobrovolníků pro přímou péči o klienty
  • metodická práce a podpora kolegů při jejich práci s dobrovolníky
  • přímé vedení dobrovolnic recepce a dobrovolníků-společníků pro klienty
  • poskytování nebo zprostředkování osobní a odborné podpory dobrovolníkům (vč. zajištění supervizí apod.)
  • vedení výcviku a intervizí pro dobrovolníky v přímé péči o seniory (ve spolupráci s dalšími kolegy)
  • celkové zastřešení dobrovolnického programu Sue Ryder vč. administrativy, implementace legislativních změn, oceňování dobrovolníků, spravování finančního rozpočtu programu, podílu na propagaci a získávání zdrojů včetně grantových řízení (ve spolupráci s dalšími kolegy)
  • podíl na budování prostředí podpůrného pro dobrovolnictví na úrovni ČR (spolupráce s jinými dobrovolnickými organizacemi, sledování trendů v oboru, připomínkování chystaných systémových změn apod.)

Těšíme se na Vás, pokud disponujete těmito předpoklady:

  • min. VOŠ/VŠ (Bc.) vzdělání (výhodou: vzdělání v humanitní oblasti - sociální práce / personalistika / psychologie / psychoterapie / supervize)
  • pracovní zkušenosti min. při studiu (výhodou: vlastní dobrovolnická zkušenost nebo zkušenost s vedením dobrovolníků)
  • pozitivní vztah k prostředí sociálně-zdravotních služeb a ke křehkým seniorům
  • trestní bezúhonnost
  • samostatnost, schopnost sebeřízení, výborné organizační schopnosti a komunikační dovednosti, schopnost týmové spolupráce
  • koncepční myšlení, nastavení učit se a rozvíjet dobrovolnický program
  • systematičnost, strukturovanost
  • uživatelské zvládání MS Office a nástrojů internetu (výhodou: pokročilejší ovládání MS Excel)
  • znalost angličtiny – min. úroveň A2 (základní komunikace se zájemci o dobrovolnictví)
  • časová flexibilita (cca 1x týdně práce do min. 18:00, cca 1x/2 měsíce do 21:00, několikrát ročně soboty)

V případě, že Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám, prosím strukturovaný životopis a dále motivační dopis v rozsahu max. jedné strany A4, ve kterém popíšete:

  • Na co byste se v práci koordinátora dobrovolníků nejvíce těšil/a?
  • Čeho byste se v práci koordinátora dobrovolníků nejvíce obával/a? Co by Vám pomohlo ke zvládnutí těchto obav?
  • Co podle Vás můžete dobrovolnickému programu Sue Ryder přinést?

Dokumenty prosím zašlete e-mailem na e-mail: simona.dobsickova@sue-ryder.cz a do předmětu uveďte „Koordinátor dobrovolníků“. Vybrané uchazeče budeme kontaktovat. Výběrové řízení je vícekolové. Organizace si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit bez výběru kandidáta.

Těšíme se na Vás!

Darujte šanci
na důstojné stáří