Pomohli jsme seniorům na Ukrajině - Turbota pro litnikh

Od začátku ruské invaze opustilo Ukrajinu 3,5 milionu lidí - hlavně ženy a děti. Staré lidi v řadách uprchlíků téměř nebylo vidět. Většinou nechtěli, ale často vůbec nemohli opustit svůj domov. Zůstali sami, s obrovskými starostmi - samota, hlad, nedostatek vody, výpadky elektřiny, nedostatek životně důležitých léků. Společnost jim začala dělat jen válka. Proto jsme se rozhodli pomoci seniorům přímo na Ukrajině. 

Sbírka Sue Ryder pro organizaci Turbota pro litnikh Ukraini (TLU) je nyní u konce a s radostí Vám můžeme oznámit, že mezi Vámi vyvolala obrovskou vlnu solidarity. 300 individuálních dárců, dary firem Nadační fond Abakus, Clifford Chance LLP, BH Securities, The Lady Ryder of Warsaw Memorial Trust a Digital Ant a finanční pomoc víc než 1.500.000 Kč!!! Jste úžasní a tady je pro Vás pro všechny vzkaz od ředitelky organizace TLU, paní Galiny Poljakové: 

"Nenacházím vhodná slova, abych Vám dostatečně vyjádřila všechnu svou vděčnost za podporu a sympatie, které jste nám věnovali."

Paní Galina posílá i další zprávy, které Vás určitě potěší.

"Navzdory stále těžké situaci v zemi většina dobrovolníků, kteří pro organizaci TLU pracují, zůstala a pomáhá ještě ve větší míře. Často i se svými dětmi a vnoučaty. Navštěvují rodiny a jednotlivce. Vaří pro ně, distribuují základní potraviny a léky. Pomáhají s evakuací nebo při přesunech do krytů. Jejich pomoc je nezastupitelná také během organizování informačních schůzek, sbírek léků a shromažďování informací o dostupnosti zásob, stejně jako provozu telefonní linky „Pomněnka“, která vznikla během pandemie covid-19. Dobrovolníkům tak nyní volají i lidé, kteří jejich klienty dříve nebyli. Kromě informací hledají slova podpory a porozumění.“  

Partnerem této kampaně byla společnost Digital Ant. 

Darujte šanci
na důstojné stáří