Osobní asistence

Osobní asistence je služba, která přijde za Vámi – do domácnosti nebo jako doprovod při Vašich pochůzkách.

Osobní asistence Sue Ryder je poskytována na celém území města Prahy a platit ji můžete z příspěvku na péči, o který je třeba požádat na příslušném sociálním odboru. Službu poskytujeme dle zákona o sociálních službách.

S čím naši osobní asistenti klientům pomáhají?

  • Pomůže Vám zvládat běžné denní úkony a aktivity – např. pomoc s oblékáním, hygienou, přípravou jídla, péčí o domácnost, dojde s Vámi na úřad nebo na nákup apod.
  • Doprovodí Vás na procházce, při návštěvě divadla, zahraje si s Vámi společenskou hru, popovídá si s Vámi, pomůže Vám s procvičováním Vašich fyzických či psychických schopností.
  • Pomůže pečující rodině načerpat nové síly, vyřídit si potřebné pochůzky, navštívit lékaře či společenské aktivity.
  • Poskytne Vám i Vaší rodině základní sociální poradenství, informace o dalších sociálních službách a o vhodných kompenzačních pomůckách. 
Z uvedené výčtu vyplývá, že pracovníci služby musí ovládat řadu praktických dovedností, mít odborné znalosti pro tuto práci a poskytovat pomoc s úctou a zachováním lidské důstojnosti klientů. Pravidelně se tedy účastní školení, konzultací a supervize, aby byli skutečnými profesionály a naše služba jednou z nejkvalitnějších v Praze.
 

 

 

Darujte šanci
na důstojné stáří