Fotogalerie

Závěr roku očima fotografa..

Závěr roku očima fotografa..

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i v závěru života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé, Mikuláš či Ježíšek:). Nahlédněte do domova pro seniory a podívejte se na fotografie z příprav na Vánoce, Mikuláše či Štědrého dne.

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý večer nebyl štědrý počtem dárkům. Byl štědrý množstvím laskavosti, péče, respektu a porozumění, které pečující tým dal těm, kteří tento den nemohou prožít bez pomoci. Pečovatelé, zdravotní sestřičky, osobní asistenti a další ze Sue Ryder ale nenadělují jen 24. prosince. Potvrdila to paní Eva (91 let), když při rozdávání dárků řekla: „Největší dárek jste pro mne každý den stejně vy!“

Jak to u nás vypadá

Jak to u nás vypadá

Nahlédněte do veřejných i neveřejných prostor Sue Ryder...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i na úplném konci života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé a Mikuláš.

Adventní věncování

Adventní věncování

V neděli zapálíme první svíčku na adventních věncích a symbolicky začneme odpočítávat čtyři týdny jako období příprav na Vánoce. První svíce v křesťanské tradici představuje naději a očekávání, druhá lásku, třetí radost a čtvrtá mír a pokoj. I v Sue Ryder budou tyto věnce zdobit stoly a my si jimi rozzáříme nejtemnější dny v roce. Jejich světlo snad přinese naději, kterou v dnešních dnech potřebujeme.

Aktuálně ze života v Sue Ryder - listopad 2020

Aktuálně ze života v Sue Ryder - listopad 2020

Sue Ryder je stále uzavřený pro návštěvy… Život se tu však nezastavil. Nahlédněte do všedních dnů našich klientů prostřednictvím fotografií, o které se s námi pravidelně dělí kolegové z aktivizace a z péče. Podívejte se na oslavy narozenin, kreativní dílny, cestování pomocí 3D brýlí Kaleido, pečení cukroví, napínavou hru Chcete být milionářem, videohovory s rodinami…

Den seniorů všechny potěšil

Den seniorů všechny potěšil

1. říjen - den, který slavili nejen naši klienti, ale všichni senioři. Děkujeme všem, kteří přinesli radost do Sue Ryder - Nadaci Krása pomoci za růže a bábovky, Hrajeme do oken za koncert Jana Buriana a Choco Caffé za sladké potěšení v podobě čokolády. Úsměv našim seniorům vyloudily obrázky od dětí z Mezi námi, ops.

Hrající týmy na Sue Ryder Charity Cup 2020

Hrající týmy na Sue Ryder Charity Cup 2020

12. ročníku benefičního turnaje firem v malé kopané Sue Ryder Charity Cup se zúčastnilo 16 hrajících týmů.

Sue Ryder Charity Cup 2020

Sue Ryder Charity Cup 2020

Ve čtvrtek 10. září se v pražském fotbalovém klubu Motorlet konal již 12. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. I letos se k ní přidalo 22 firem, které společně poskládaly výtěžek 850 200 Kč. Tato částka pomůže financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár vyhrála společnost Tefos Slaný, stříbro si odnesla 8000DŮVODŮ - Nadace J&T, třetí skončil tým Generali Česká pojišťovna.

Setkání klientů s terapeutickým koněm Sagim

Setkání klientů s terapeutickým koněm Sagim

Děkujeme za první návštěvu organizace Asistenční jednorožec s terapeutickým koněm Sagim. Trpělivý a vlídný Sagi se nechal hladit od našich klientů, hřebelcovat od odvážné a zkušené paní Vlasty. Vypadalo to, že s některými klienty by si i rád popovídal...

Sue Ryder - jsme jako ostrov ticha...

Sue Ryder - jsme jako ostrov ticha...

Svět uvnitř Sue Ryder se změnil. Je teď mnohem tišší. Michelský dobročinný obchod je stále zavřený. Restauraci Sue Ryder nenavštěvuje tolik lidí, nepronajímají se prostory a řadu plánovaných akcí jsme museli zrušit. Důvod ticha začíná písmenem C a končí číslem 19. Svět kolem Sue Ryder se také změnil. Je teď mnohem, mnohem hlučnější. Důvod má jméno Rezidence Michelský park a revitalizace koryta Botiče. Podívejte se, proč je teď kolem nás tak rušno.

Oči v roušce

Oči v roušce

Umí pohladit, povzbudit, rozesmát i utěšit. Jsou tady pro ty nejkřehčí staré lidi, kteří potřebují radu, pomoc doma nebo se neobejdou bez 24hodinové intenzivní péče v domově pro seniory Sue Ryder. To jsou oči kolegů z našeho pečujícího týmu. #ocivrousce

Nový sedmý obchod v Kodaňské

Nový sedmý obchod v Kodaňské

Říká se, že sedmička je šťastné číslo... Březnové otevření nového, v pořadí sedmého dobročinného obchodu Sue Ryder, na rohu Kodaňské ul. a Finské, tomu moc nenasvědčovalo. Po pár dnech fungování se provoz kvůli pandemii přerušil. Nicméně, na konci dubna se podařilo otevřít a obchod si získává své zákazníky i dárce, prostory se vylepšily, prodavačky vítají příchozí s úsměvem... Přejeme obchodu ve Vršovicích hodně štěstí!

Ze života v Sue Ryder - období karantény květen 2020

Ze života v Sue Ryder - období karantény květen 2020

PF 2021

PF 2021

Letošní nabídku motivů PF 2021, ale také ukázky PF našich klientů z minulých let.

Výlet na horu Říp

Výlet na horu Říp

Znát poslední přání našich klientů a pokusit se je splnit. I to je dílek z mozaiky důstojné péče podle Sue Ryder a také důvod, proč jsme se 5. března 2020 vydali s paní Marií na horu Říp. Jenže splnění posledního přání se někdy nečekaně stane elixírem života a paní Marie má další poslední přání!

Ze života Sue Ryder v období karantény - duben 2020

Ze života Sue Ryder v období karantény - duben 2020

Období karantény v Sue Ryder stále pokračuje. Nicméně naši kolegové v přímé péči neúnavně zajišťují klientům fyzickou a psychickou pohodu. Ti se sice nemohou účastnit všech skupinových aktivit a rehabilitací, ale radost jim přinášejí zdánlivě obyčejné věci. Slunce, modré nebe, zahradní trénink v házené, videohovory s blízkými či hraní společenských her...

Panu Rudolfovi je 100 let!

Panu Rudolfovi je 100 let!

9. dubna 2020 oslavil pan Rudolf 100 let svého života! A i když byla oslava komorní a roušková, Rudolf zpíval, dojímal se, vyprávěl, s láskou vzpomínal na svoji ženu a na závěr oslavy nezapomněl poděkovat všem, kteří se o něj teď starají. Gratulujeme a moře zdraví do dalších let!

Velikonoční pomlázka 2020 - tentokrát v rouškách

Velikonoční pomlázka 2020 - tentokrát v rouškách

Pomlázka - nejlíp vyrobená z prutů bílé vrby, protože ty jsou po zimě plné života a tento dar přenášejí i na vyšupané ženy a dívky. Pomlázka tedy není odvozena od slova mlátit, ale omladit! A tak jsme i ve Sue Ryder omlazovali...

Ze života v Sue Ryder - období karantény březen 2020

Ze života v Sue Ryder - období karantény březen 2020

Podívejte se, jak probíhá život v době uzavření domova pro seniory nejen našich klientů, ale i ostatních zaměstnanců Sue Ryder. Pro klienty je obzvlášť důležité zachovat většinu pravidelných aktivizací a každodenních činností. Nejen pro udržení soběstačnosti, ale i dobré mysli..

Oslava MDŽ - den před uzavřením domova pro seniory kvůli koronaviru

Oslava MDŽ - den před uzavřením domova pro seniory kvůli koronaviru

8. března a MDŽ - den, kdy jsme popřáli našim ženám v Sue Ryder květinou i písničkou…. Den poté byl domov pro seniory uzavřen kvůli koronaviru. Za nádherné květiny děkujeme EY Česká republika.

Zvířecí terapie

Zvířecí terapie

Pro starého člověk je přítomnost zvířete jedním z významných pojítek s přírodou. Proto pravidelně přivádíme do života klientů Sue Ryder psa, koně nebo dokonce sovy. Podívejte se!

Výlet ke koním v Ohrobci

Výlet ke koním v Ohrobci

Ze Sue Ryder jsme odjížděli vybavení jablky v ruce a plnou taškou suchého chleba... cílem dopoledního výletu byla návštěva koní na statku v Ohrobci za Prahou. Koně jsou zde cvičení pro hipoterapii, možná proto nás nepřekvapilo jejich přátelské až šibalské chování... :) Co ale bylo rozhodně překvapením byla přítomnost lamy a oslíka ve stáji... Klienti byli nadšeni!

Závěr roku 2019 v životě klientů, zaměstnanců a dobrovolníků Sue Ryder

Závěr roku 2019 v životě klientů, zaměstnanců a dobrovolníků Sue Ryder

Projděte si prosincovou cestu našich klientů, podívejte se, jak se zapojili naši zaměstnanci, dobrovolníci. Uvidíte výrobu adventních věnců, radost s Mikulášem, čertem a andělem, vánoční pečení, koncert a samotný slavnostní Štědrý den.

Darujte šanci
na důstojné stáří