Fotogalerie

 Firemní dobrovolníci pomáhají v Sue Ryder

Firemní dobrovolníci pomáhají v Sue Ryder

Firemní dobrovolnictví je skvělý způsob, jak firmy mohou přispět ke zlepšení komunit a podporovat neziskové organizace. A my jsme za něj v Sue Ryder vděčni. Děkujeme zaměstnancům z Aramark, B+N CZECH REPUBLIC FACILITY SERVICES, Citibank, Clifford Chance, Cummins Czech Republic, MSD Czech Republic, Otis, PEYTON legal advokátní kancelář, Philip Morris ČR, Porsche Česká republika, Volkswagen Financial Services za jejich pomoc.

Slepice, psi, koza, králík, poník.. aneb zahradní setkání se zvířátky z Boušic

Slepice, psi, koza, králík, poník.. aneb zahradní setkání se zvířátky z Boušic

Zlepšuje a prohlubuje dýchání! Ulevuje od bolesti kloubů a svalů. Zklidňuje emočně sociální chování a vazby. Pomáhá při rozvoji řeči a slovní zásoby... To všechno dokáže přítomnost zvířat v životním poli člověka. A že těch zvířátek díky Evě Bukričové a Setkávání se zvířátky v Sue Ryder bylo. Podívejte se! Za podporu zooterapie v Sue Ryder děkujeme ČSOB a Mars, Incorporated. Přinášíte pomoc i radost těm nejstarším z nás.

Výlet za motýly do botanické zahrady

Výlet za motýly do botanické zahrady

Dobročinný bazárek

Dobročinný bazárek

S velkým nadšením se dobrovolnice, neformálně nazývané Maminky a babičky Sue Ryder, rozhodly uspořádat Dobročinný bazárek pro rodiny s dětmi v areálu Sue Ryder. Navázaly tak po dvouleté pauze na tradici, která přinášela každého půl roku jak rušný život do Michelského dvora, tak nějakou korunu na péči o naše seniory. Kdo by věřil, že se letos konal již poosmnácté! Děkujeme této neuvěřitelné partě za oživení areálu, výtěžek 46 000 Kč.

Jak vypadal Den otevřených dveří Sue Ryder

Jak vypadal Den otevřených dveří Sue Ryder

O čem byl Den otevřených dveří Sue Ryder 2024? O milých setkáních a hlavně o sdílení znalostí a zkušeností, které jsme za těch 25 let nasbírali. Děkujeme Vám všem, kteří jste přišli. Děkujeme všem kolegům, kteří se do této akce zapojili nebo s ní jakkoliv pomohli.

Velikonoční posezení v Sue Ryder

Velikonoční posezení v Sue Ryder

Letošní velikonoční posezení našich klientů padlo v rámci pašijového týdne na Škaredou středu. Ale škaredě to tam vůbec nevypadalo…. K zaslechnutí byly jak vtipy, tak i velikonoční koledy a říkadla. Lidová pověra, abychom se neškaredili a nezůstala nám zakaboněná tvář každou středu v roce, byla letos splněna.

Pánský klub v Sue Ryder

Pánský klub v Sue Ryder

Dobrovolník Radek a pečovatel Jakub spojili síly a vytvořili v domově pro seniory Sue Ryder Pánský klub - oázu mužských konverzací, nostalgických vzpomínek, košilatých vtipů i nových přátelství. “O čem si povídáme? To si necháme pro sebe. Věřte ale, že i když si pečlivě hájíme tohle naše výsostně mužské území, které je pro nás důležité, ženy jsou v našich srdcích vždycky vítané,“ říká pečovatel Jakub.

Sovy jako výjimečné zpestření pro nejstarší seniory

Sovy jako výjimečné zpestření pro nejstarší seniory

Zvířata jsou výjimečným zpestřením nejen pro děti, ale i pro tu nejstarší generaci. A co teprve takové létající sovy nad hlavou! Je dojemné sledovat, co taková sova dokáže udělat s člověkem, starým i mladým. Děkujeme Petrovi a Janě Kolomazníkovým z Penthea, z. s., kteří již poněkolikáté přijeli za klienty Sue Ryder.

Mezigenerační setkávání dětí z MŠ a seniorů

Mezigenerační setkávání dětí z MŠ a seniorů

„Pravidelně každý měsíc za námi chodí děti z mateřské školky Hudečkova (MŠ Trojlístek). Kluci a holky už klienty dobře znají a na svoje "babičky" a "dědečky" se moc těší. Tohle pravidelné mezigenerační setkávání má veliký smysl - senioři a děti si v rámci tvoření nebo hry ukazují a sdílejí své světy a navazují užší vztahy,“ říká Lenka ze Sue Ryder. Návštěvy, za které z celého srdce děkujeme, organizuje Mezi námi, ops a jejich skvělá koordinátorka Pavla.

8. březen se stal dárkem pro všechny obyvatelky domova pro seniory v Sue Ryder

8. březen se stal dárkem pro všechny obyvatelky domova pro seniory v Sue Ryder

„Aby žena zůstala ženou bez ohledu na to, kolik jí je let.“ 8. březen se stal dárkem pro všechny obyvatelky domova, které byly obdarovány barevnými pugéty z rukou neodolatelných mužských zástupců Sue Ryder různých generací. Pan Jiří, klient Sue Ryder a jeden z gratulantů, to na závěr mile oglosoval: "Za muže nemůžem." Děkujeme za krásné květiny sociálnímu podniku Aranžérie.

Výlet na vánoční trhy

Výlet na vánoční trhy

Tohle je pan Jiří (94 let). Jet s ostatními na malý výlet, koupit si hranolky a nabízet je všem dámám - to je celý on! Má obrovské problémy s pamětí, a i když na to vůbec nevypadá, bez cizí pomoci žít nemůže. Ovšem vychutnat si přítomnost a chovat se jako opravdový gentleman? To nezapomněl ani trochu.

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý večer v Sue Ryder nebyl štědrý jen počtem dárků. Byl štědrý množstvím laskavosti, péče, respektu a porozumění, které pečující tým Sue Ryder dal těm, kteří tento den nemohou prožít bez pomoci druhých. Pečovatelé, zdravotní sestřičky, osobní asistenti a další ze Sue Ryder nenadělují jen 24. prosince. Potvrdila to paní Vlasta (99 let), když při rozdávání dárků řekla: „Největší dárek jste pro mě stejně každý den vy!“

Rozsvícení stromu v Michelském dvoře

Rozsvícení stromu v Michelském dvoře

Po pár letech jsme se opět sešli v Sue Ryder a společně s našimi sousedy, přáteli, klienty i jejich blízkými jsme rozsvítili strom v Michelském dvoře. Bylo to krásné a magické! Děti se potěšily pohádkou, kocourem Benjamínem, malováním na obličej, výtvarnými dílnami. Dospělí si pak zpívali u stromečku, dali si dobroty ve stánku a restauraci. Děkujeme MČ Praha 4 za jejich podporu!

Terapeutický tým Sue Ryder má novou posilu

Terapeutický tým Sue Ryder má novou posilu

Tým zvířecích terapeutů Sue Ryder se rozrostl o 8letého sibiřského kocoura Benjamína. Za klienty i pečujícím týmem dochází už pár týdnů vždy v sobotu a jeho příběhy můžete sledovat dokonce na Instagramu. Podpořte, prosím, další návštěvy čtyřnohých léčitelů v Sue Ryder - fenky Yumi, koníka Sagiho nebo pejsků z Léčivých tlapek, kteří docházejí na skupinovou terapii.

Výlet do Národopisného muzea v Letohrádku Kinských

Výlet do Národopisného muzea v Letohrádku Kinských

Slunce, barevné listí a Letohrádek Kinských, který si třeba paní Marie (88 let) pamatovala z dob, kdy sem chodila na koncerty. Společné zážitky z expozic Národopisného muzea, které zde sídlí, jsme společně vstřebávali a zapíjeli v místní kavárně a při procházce nádhernou podzimní zahradou. Veliké díky za tento výlet patří našim dobrovolníkům a také Abakus - Nadační fond zakladatelů Avastu, který i v roce 2003 významně podpořil důstojnou péči v Sue Ryder orientovanou na člověka a na téma důstojného stáří.

Olympijská pochodeň na zahradě Sue Ryder

Olympijská pochodeň na zahradě Sue Ryder

Konec září, počasí příznivě nakloněné, 4 disciplíny, organizátoři v antickém rouchu, zapálená pochodeň, diplomy, utopenci i koláče na svačinu, zahrada i galerie proměněny na soutěžní arénu – tak vypadaly letošní podzimní olympijské hry v Sue Ryder. Úsměvy se nešetřilo, trochu se radilo při poznávačce listí stromů, lehce se pomáhalo při hodu do chřtánu draka a hlavně se hodně vykládalo…

Návštěva zvířátek z Boušic

Návštěva zvířátek z Boušic

Kozlík, pejsci a dokonce slepička, která se uhnízdila v polohovací posteli paní Hany (86 let)! Nedokážete si představit, jak vděční a šťastní byli babičky, dědečkové i zaměstnanci z návštěvy terapeutických zvířátek z Boušic v domově pro seniory Sue Ryder. Je úžasné, co s námi zvířata dokážou udělat. Podívejte se!

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

Už 25 let kope Sue Ryder za důstojné stáří seniorů v ČR. 14. září se k nám už po 15. připojilo 27 firemních týmů na dalším ročníku Sue Ryder Charity Cup. 23 firem si přišlo zahrát malou kopanou přímo na Strahov, 4 firmy křehké stáří podpořily virtuálně. A tato hvězdná sestava spolu s hlavním partnerem akce, Nadací ČEZ, poslala do branky Sue Ryder gól ve výši 1 340 000 Kč. Gratulujeme vítězi A11 a děkujeme všem hráčům, fanouškům, partnerům turnaje, rozhodčím i laskavým dobrovolníkům.

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Velké poděkování patří našim dobrovolníkům v čele s Danielou Siudovou. Bez nich bychom nezvládli náročnou logistiku a co víc - klienti by přišli o chvíle jejich plné pozornosti a upřímného zájmu, kterého si tolik užívají. Děkujeme také dárcům Sue Ryder, kteří přispěli na tyto výlety. Věříme, že Vás vzpomínka na výlet do Valdštejnského paláce pohladí po Vašem dobrém srdci. Děkujeme MHMP za podporu dobrovolnictví v roce 2023.

Letní hry v Sue Ryder

Letní hry v Sue Ryder

Stáří a nemoc není důvod k tomu, aby se člověk zřekl všech svých životních radostí. A tak se akce Letní hry zúčastnili téměř všichni naši klienti. Když to nedokázali na vozíčku, přijeli zkrátka v posteli… A zajeli si třeba do hospody U Kuželky, do obchodu Sexy shoppers, k bazénu U Brambory, k Doupěti pokladů nebo k místnímu "tatérovi". Děkujeme MČ Praha 4, že nám i v roce 2023 pomáhá s důstojnou péčí o seniory.

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

"To nejdůležitější je napojit se na člověka, se kterým v danou chvíli jste, protože v ten okamžik jste pro něj často celý svět,“ říká dobrovolnice Michaela Pošvářová, která tvoří se svou fenkou Yumi canisterapeutický tým. Už 4 roky pravidelně navštěvují Sue Ryder. Společně těší i dojímají klienty, kteří milují zvířátka, ale o ta vlastní se už nedokážou postarat.

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Třetí květnový víkend patřil krásnému výletu klientů Sue Ryder a dobrovolníků na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta.

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Do slova a do písmene jsme otevřeli všechny dveře těm, kteří zavítali na Den otevřených dveří Sue Ryder 25. května. Jak řekl Matej Lejsal, ředitel Sue Ryder: „Byla radost a úleva po 2 letech omezení, doslova i obrazně, otevřít dveře světu kolem nás a setkat se s Vámi. Děkujeme, že jste přišli.“ Pro všechny, kteří nestihli přijít, nabízíme fotky, které dobře dokumentují, jak hezké to bylo. Za ně děkujeme Radce Kulhánkové.

Jarní koncert - tentokrát s "Goťákem"!

Jarní koncert - tentokrát s "Goťákem"!

Letošní jarní koncert byl trochu netradiční. Pozvání mezi naše obyvatele přijal Michal “Goťák” Charvát. Když jste zavřeli oči, měli jste pocit, že Vám zpívá přímo Karel Gott nebo Jiří Korn… Podívejte se, jak se to v galerii Sue Ryder nakonec rozjelo. Moc děkujeme za podporu hudebních akcí pro naše klienty v rámci programu ČSOB pomáhá regionům. Díky!

Darujte šanci
na důstojné stáří