Fotogalerie

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

15. ročník benefičního turnaje v malé kopané Sue Ryder Charity Cup je za námi!

Už 25 let kope Sue Ryder za důstojné stáří seniorů v ČR. 14. září se k nám už po 15. připojilo 27 firemních týmů na dalším ročníku Sue Ryder Charity Cup. 23 firem si přišlo zahrát malou kopanou přímo na Strahov, 4 firmy křehké stáří podpořily virtuálně. A tato hvězdná sestava spolu s hlavním partnerem akce, Nadací ČEZ, poslala do branky Sue Ryder gól ve výši 1 340 000 Kč. Gratulujeme vítězi A11 a děkujeme všem hráčům, fanouškům, partnerům turnaje, rozhodčím i laskavým dobrovolníkům.

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Červnový výlet do Valdštejnského paláce a jeho zahrad

Velké poděkování patří našim dobrovolníkům v čele s Danielou Siudovou. Bez nich bychom nezvládli náročnou logistiku a co víc - klienti by přišli o chvíle jejich plné pozornosti a upřímného zájmu, kterého si tolik užívají. Děkujeme také dárcům Sue Ryder, kteří přispěli na tyto výlety. Věříme, že Vás vzpomínka na výlet do Valdštejnského paláce pohladí po Vašem dobrém srdci.

Letní hry v Sue Ryder

Letní hry v Sue Ryder

Stáří a nemoc není důvod k tomu, aby se člověk zřekl všech svých životních radostí. A tak se akce Letní hry zúčastnili téměř všichni naši klienti. Když to nedokázali na vozíčku, přijeli zkrátka v posteli… A zajeli si třeba do hospody U Kuželky, do obchodu Sexy shoppers, k bazénu U Brambory, k Doupěti pokladů nebo k místnímu "tatérovi".

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

Májová návštěva canisterapeutické fenky Yumi

"To nejdůležitější je napojit se na člověka, se kterým v danou chvíli jste, protože v ten okamžik jste pro něj často celý svět,“ říká dobrovolnice Michaela Pošvářová, která tvoří se svou fenkou Yumi canisterapeutický tým. Už 4 roky pravidelně navštěvují Sue Ryder. Společně těší i dojímají klienty, kteří milují zvířátka, ale o ta vlastní se už nedokážou postarat.

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Výlet na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta

Třetí květnový víkend patřil krásnému výletu klientů Sue Ryder a dobrovolníků na Pražský hrad a do katedrály sv. Víta.

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Děkujeme, že jste přišli na Den otevřených dveří

Do slova a do písmene jsme otevřeli všechny dveře těm, kteří zavítali na Den otevřených dveří Sue Ryder 25. května. Jak řekl Matej Lejsal, ředitel Sue Ryder: „Byla radost a úleva po 2 letech omezení, doslova i obrazně, otevřít dveře světu kolem nás a setkat se s Vámi. Děkujeme, že jste přišli.“ Pro všechny, kteří nestihli přijít, nabízíme fotky, které dobře dokumentují, jak hezké to bylo. Za ně děkujeme Radce Kulhánkové.

Po 11 měsících znovu na výletě: Národní technické muzeum

Po 11 měsících znovu na výletě: Národní technické muzeum

Jet ještě jednou na výlet. Něco vidět. Něco zažít. To je a vždy bude velké přání klientů Sue Ryder. Tyto sny se dařily plnit. V červnu 2022 ale výlety skončily. Speciální doprava pro vozíčkáře se stala 5x dražší, celková cena byla vysoká. Po 11 měsících se podařilo díky dárcům a dobrovolníkům vyjet zase VÝLET! Národní technické muzeum, jarní Letná, káva, dort, vítr ve vlasech, panoramata...

Velikonoce 2023

Velikonoce 2023

Pomlázka v Čechách, žila v západní polovině Moravy a tatar na východě, mrskačka či mrskút na jižní a střední Moravě. Rozdílné velikonoční názvosloví pro pomlázku z vrbového proutí, které vzniklo díky regionální rozdílnosti. Tyto výrazy odrážejí mluvu našich pradědečků a prababiček. A tak to mají i naši klienti, kteří pocházejí z různých oblastí České republiky od západního Chebu až po východní Moravu.

S písničkou po pokojích

S písničkou po pokojích

Tak tuhle rozkošnou aktivitu "S písničkou po pokojích" dělá pravidelně pro klienty Sue Ryder dobrovolnice Daniela Siudova, žena našeho pravidelného dárce. Každé pondělí si Daniela v doprovodu naší aktivizační pracovnice Lenky připraví pár známých lidových písniček, které si spolu se seniory zazpívají. Daniela je také velkým tahounem v organizaci výletů pro klienty.

MDŽ aneb voňavé barevné pugéty pro naše dámy

MDŽ aneb voňavé barevné pugéty pro naše dámy

Voňavé kytičky od sociálního podniku Aranžérie, laskavé pohledy pečujícího týmu, naše vedoucí sestřička Veronika Hovorková celá v růžovém i pan ředitel Matěj Lejsal na kolenou! Takové bylo MDŽ pro naše dámy. Děkujeme z celého srdce všem, kteří vykouzlili další nezapomenutelný den v životě Sue Ryder.

Pamětní odznak za péči o válečné veterány pro Sue Ryder

Pamětní odznak za péči o válečné veterány pro Sue Ryder

V lednu 2023 převzal Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder, z rukou ministryně obrany Jany Černochové a náčelníka Generálního štábu Armády ČR Karla Řehka čestný pamětní odznak za dlouholetou péči o válečné veterány.

Terapeutický tanec roztančil dámy i pány v Sue Ryder

Terapeutický tanec roztančil dámy i pány v Sue Ryder

Vozíček, 90 let, mlhavý zrak, slábnoucí sluch... To všechno v té chvíli zmizelo. Klienti Sue Ryder totiž poprvé zažili terapeutický tanec skvělé Lucky Zelené z Prožívej pohyb. Nevěřili byste, kolik života, energie a radosti se ještě skrývá v těch starých křehkých lidech. Tanec, hudba a Lucka to dokonale odhalily! Bylo to veselé, ale také nesmírně dojemné. Děkujeme!

Masopustní průvod

Masopustní průvod

"Vy jste ale zestárly, děti!" konstatovala paní Jitka (89 let), klientka Sue Ryder, když po roce viděla Adélku a Filípka, děti naší sestřičky Veroniky. Má pravdu. Vždyť už jim taky táhne skoro na 10! Byla to ta nejveselejší hláška z barevného masopustního průvodu, který v úterý 21. února potěšil všechny klienty a téměř celý tým Sue Ryder.

Tří králové

Tří králové

Třikrálový průvod Kašpara, Melichara a Baltazara v Sue Ryder vypadal trošku jinak, než byste očekávali… Na místě králů byly tři královny, nenesly zlato, kadidlo a myrhu, ale vaječný koňak. A nekoledovaly, ale rozdávaly sladkosti a nalévaly k přípitku na zdraví. Přesto, stejně jako v tradiční podobě, průvod přinesl seniorům hlavně potěšení a rozptýlení.

Začátek i konec roku očima fotografa

Začátek i konec roku očima fotografa

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i v závěru života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé, Mikuláš, Ježíšek či Tři králové (v našem případě královny). Nahlédněte do domova pro seniory a podívejte se na fotografie z Mikuláše, Štědrého dne či Tříkrálového průvodu.. A jedna perla od paní Vlasty, naší klientky, během mikulášské nadílky: „Peklo by se mělo rozhodně zachovat, lidi ho potřebují!“ 

Otevřeli jsme 8. dobročinný obchod Preslovka na Praze 5

Otevřeli jsme 8. dobročinný obchod Preslovka na Praze 5

Tak jsme se dočkali! 8. dobročinný obchod Sue Ryder neboli Preslovka na Smíchově (Preslova 5) byla v prosinci pokřtěna a slavnostně otevřena! Osobně nás přišli podpořit jak starostka Prahy 5 Monika Shaw Salajová, tak i zpěvák Matěj Ruppert. Přijďte se podívat a podpořit rozjezd Preslovky, která plní svoji misi: „Jeden daruje, druhý kupuje, všichni pomáhají“. Radost uděláte hned dvakrát - někomu blízkému i křehkým seniorům v Sue Ryder.

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý den v Sue Ryder

Bez pomoci už řada z nich nedokáže vstát, navečeřet se nebo si rozbalit dárek. A právě pro ně s největší něhou, láskou a trpělivostí vystrojili nádherný slavnostní Štědrý večer pečovatelé a sestřičky v Sue Ryder.

Mikuláš, čert a Anděl chodí do Sue Ryder od nepaměti. A přišli i letos...

Mikuláš, čert a Anděl chodí do Sue Ryder od nepaměti. A přišli i letos...

Mikuláš, čert a Anděl chodí do Sue Ryder od nepaměti a klienti mají z téhle návštěvy stejnou radost jako děti, i když jim je v průměru 90 let. A jedna perla od paní Vlasty, naší klientky: „Peklo by se mělo rozhodně zachovat, lidi ho potřebují!“ Velmi děkujeme MHMP a MČ Praha 4 za podporu aktivizace v roce 2022.

Bazárek po 3 letech oživil areál Michelského dvora

Bazárek po 3 letech oživil areál Michelského dvora

S velkým nadšením se dobrovolnice, neformálně nazývané Maminky (některé i babičky) Sue Ryder, rozhodly opět uspořádat Dobročinný bazárek pro rodiny s dětmi. Navázaly po tříleté vynucené covidové pauze na tradici, která přinášela každého půl roku jak rušný život do Michelského dvora, tak nějakou korunu na péči o naše seniory. Děkujeme maminkám za oživení areálu, výtěžek 54 000 Kč a těšíme se v březnu na shledanou!

Když má člověk oporu, zvládne i velké adventní věncování

Když má člověk oporu, zvládne i velké adventní věncování

Když má člověk někoho, o koho se může opřít, křehké ruce ani smysly nejsou překážkou, aby něco vytvořil. Tuto oporu mají klienti Sue Ryder v dobrovolnících a v našem aktivizačním týmu. Adventní věnce jsou již na stolech, kde v neděli zapálíme prvním svíčku...

Dobrovolníci jsou srdcem Sue Ryder

Dobrovolníci jsou srdcem Sue Ryder

Ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pomáhají naplňovat naše poslání. Potkáte je ve společnosti našich klientů, v dobročinných obchodech, v kancelářích, u canisterapie...ad. Díky dobrovolníkům např. organizujeme mnohem více aktivit pro naše klienty, které mohou zlepšovat jejich fyzický a psychický stav. Zároveň tím ulevíme pečujícímu týmu. Velmi děkujeme MVČR, MHMP, Nadaci ČEZ a KPMG za podporu našeho dobrovolnického programu v roce 2022.

Vzpomínáme s láskou

Vzpomínáme s láskou

„Prošli našimi životy a zanechali v nich nějakou stopu.“ S listopadovým Svátkem zesnulých tradičně vzpomínáme na klienty, kteří nás za poslední rok opustili. Na letošním pietním setkání - Vzpomínáme s láskou, které vedla naše kaplanka paní Eržika, jsme se sešli v kapli Sue Ryder. Všechny klienty jsme si připomenuli krátkými medailonky. Za každého z nich pak byla zapálena jedna svíčka.

S hudebními velikány pro Sue Ryder

S hudebními velikány pro Sue Ryder

Naše kolegyně Michaela Střelcová, která se rozhodla spolu s Janou Hamouzovou a Irenou Svejkovskou uspořádat koncert v Chodovské tvrzi na podporu paliativní péče v Sue Ryder. Koncert a dárcovská výzva "S hudebními velikány pro Sue Ryder" přinesla krásných 52 550 Kč. Děkujeme!

Mezinárodní den seniorů jsme oslavili květinami

Mezinárodní den seniorů jsme oslavili květinami

Mezinárodní den seniorů jsme 1. října oslavili díky překrásným květinám, které nám daroval sociální podnik Aranžérie. Děkujeme!

Darujte šanci
na důstojné stáří