Fotogalerie

Když má člověk oporu, zvládne i velké adventní věncování

Když má člověk oporu, zvládne i velké adventní věncování

Když má člověk někoho, o koho se může opřít, křehké ruce ani smysly nejsou překážkou, aby něco vytvořil. Tuto oporu mají klienti Sue Ryder v dobrovolnících a v našem aktivizačním týmu. Adventní věnce jsou již na stolech, kde v neděli zapálíme prvním svíčku...

Dobrovolníci jsou srdcem Sue Ryder

Dobrovolníci jsou srdcem Sue Ryder

Ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pomáhají naplňovat naše poslání. Potkáte je ve společnosti našich klientů, v dobročinných obchodech, v kancelářích, u canisterapie...ad. Díky dobrovolníkům např. organizujeme mnohem více aktivit pro naše klienty, které mohou zlepšovat jejich fyzický a psychický stav. Zároveň tím ulevíme pečujícímu týmu. Velmi děkujeme MVČR, MHMP, Nadaci ČEZ a KPMG za podporu našeho dobrovolnického programu v roce 2022.

Vzpomínáme s láskou

Vzpomínáme s láskou

„Prošli našimi životy a zanechali v nich nějakou stopu.“ S listopadovým Svátkem zesnulých tradičně vzpomínáme na klienty, kteří nás za poslední rok opustili. Na letošním pietním setkání - Vzpomínáme s láskou, které vedla naše kaplanka paní Eržika, jsme se sešli v kapli Sue Ryder. Všechny klienty jsme si připomenuli krátkými medailonky. Za každého z nich pak byla zapálena jedna svíčka.

S hudebními velikány pro Sue Ryder

S hudebními velikány pro Sue Ryder

Naše kolegyně Michaela Střelcová, která se rozhodla spolu s Janou Hamouzovou a Irenou Svejkovskou uspořádat koncert v Chodovské tvrzi na podporu paliativní péče v Sue Ryder. Koncert a dárcovská výzva "S hudebními velikány pro Sue Ryder" přinesla krásných 52 550 Kč. Děkujeme!

Mezinárodní den seniorů jsme oslavili květinami

Mezinárodní den seniorů jsme oslavili květinami

Mezinárodní den seniorů jsme 1. října oslavili díky překrásným květinám, které nám daroval sociální podnik Aranžérie. Děkujeme!

Nahlédněte do 2 dobročinných obchodů Sue Ryder - Kodaně a Heřmanky

Nahlédněte do 2 dobročinných obchodů Sue Ryder - Kodaně a Heřmanky

„Jeden daruje, druhý kupuje, všichni pomáhají“ je motto dobročinných obchodů Sue Ryder a přesně vystihuje princip jejich fungování. Obchody prodávají darované věci a z výtěžku pomáhají financovat péči o seniory. Najdete je na 7 pražských adresách, 8. obchod plánujeme otevřít na Praze 5 v Preslově ulici. Podívejte se, jak vypadají obchody v Kodaňské na Praze 10 a Heřmanově ulici na Praze 7.

Když Sagi zavřel oči, byl možná s lidmi na nějaké zvláštní hlubší vlně...

Když Sagi zavřel oči, byl možná s lidmi na nějaké zvláštní hlubší vlně...

Poprvé mohli vidět terapeutického koně Sagiho i klienti Sue Ryder, kteří už nedokážou vstát z polohovacího lůžka ani s naší největší dopomocí. Možná o to víc si ale dokážou vychutnat dlouhé pohledy Sagiho i jeho něžné funění do jejich starých křehkých rukou. A když Sagi oči zavřel, byl možná s těmito lidmi na nějaké zvláštní hlubší vlně, kterou vůbec nedokážeme pochopit ani dohlédnout…

Letní grilování na zahradě Sue Ryder

Letní grilování na zahradě Sue Ryder

Středa 3. srpna 2022, 36 ˚C, dusno, roušky... Ale náš pečující tým, hudební těleso a další kolegové ze Sue Ryder tohle všechno oddaně snášeli, aby bylo klientům, těm nejstarším a nejkřehčím lidem, jaké si dovedete představit, hezky. Aby si užívali čas, který jim život dává. Důstojnou péči poskytovanou našim seniorům podpořil v roce 2022 i Abakus - nadační fond zakladatelů Avastu.

Naše dobrovolnice kadeřnice Jitka Kupcová převzala Cenu Křesadlo

Naše dobrovolnice kadeřnice Jitka Kupcová převzala Cenu Křesadlo

Máme obrovskou radost, že paní Jitka získala Cenu Křesadlo za rok 2021. Toto ocenění Hestie slouží jako symbolické poděkování lidem, kteří nezištně věnují svůj čas a energii obecně prospěšným aktivitám. Kadeřnice Jitka k nám dochází už 10 let, improvizovaný kadeřnický salón pro naše klienty u nás funguje každých 14 dní. Gratulujeme!

Výlet lodí Grand Bohemia po Vltavě

Výlet lodí Grand Bohemia po Vltavě

Naše tři dámy, paní Ludmila, ještě jednou paní Ludmila a paní Jitka milují Vinohrady. Teď žijí v domově pro seniory Sue Ryder, ale když jedou ven na zadní zahradu, říkají tomu nostalgicky “Jdu do Grébovky”. Teď se spolu s dalšími klientkami Sue Ryder podívaly trochu dál! ❤️ Díky Daniele a dalším dobrovolníkům se v sobotu 11. 6. nalodily na jednopalubovou loď Grand Bohemia a dvě hodiny obdivovaly to nejhezčí, co břehy Vltavy nabízejí.

Návštěva cestovatele a spisovatele Ladislava Zibury v Sue Ryder

Návštěva cestovatele a spisovatele Ladislava Zibury v Sue Ryder

Ladislav Zibura je český cestovatel, spisovatel a novinář, kterého osud zavál i do Sue Ryder. A jaký byl? Mladý, hezký, vtipný, a tak nějak celkově okouzlující. Odpovědět uměl všem a na všechno - a to i když se ho paní Danuše (95 let) zeptala na specifika pěstování čeledi vstavačovité (… neboli orchidejí, což jsme my, méně sečtělí a méně zcestovalí, pochopili až po chvíli). Děkujeme!

Výlet na Vyšehrad

Výlet na Vyšehrad

"Tak jak se Vám líbil výlet na Vyšehrad a Slavín? No tedy, bylo to na 100%!" odvětila rozesmátá paní Zdeňka, klientka Sue Ryder, dobrovolnici Daniele, která zorganizovala náš první letošní výlet. Chvílemi to vypadalo, že snad domluvila i slunečné počasí nebo zvonění zvonů přesně v čase, kdy všichni vstupovali na Slavín.. Moc děkujeme všem dobrovolníkům za doprovody i organizaci!

Oslava Velikonoc

Oslava Velikonoc

"Paní Olinko a dáte si vaječný koňak nebo kafíčko? Kousek beránka?" "A ještě tu - Na tom Prašným mostě.. a Okolo Hradce!" Zpěv z jídelen zněl nejen na chodbách domova, ale i pod otevřenými okny v Michelském dvoře - slunečný zelený čtvrtek se přímo nabízel k oslavě Velikonoc a jara. Ostatně, lidové tradice, které patří k Velikonocům, jsme si s klienty připomínali celý velikonoční týden - klienti zdobili kraslice, pekli beránka a vyráběli jarní ozdoby. Podívejte se.

Oslava svátku žen v Sue Ryder

Oslava svátku žen v Sue Ryder

„Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ Audrey Hepburn. A mnohé jsou krásné i v 95. Osmý březnový den byl dárkem pro všechny naše obyvatelky domova. Některé ani netušily, že svátek mají, ale nakonec s radostí přijaly prvosenky z rukou mužských zástupců Sue Ryder.

Návštěva terapeutického koně Sagiho - tentokrát v galerii Sue Ryder!

Návštěva terapeutického koně Sagiho - tentokrát v galerii Sue Ryder!

V únoru 2022 dostali klienti Sue Ryder dlouho slibovaný vánoční dárek - návštěvu terapeutického koně Sagiho! To obrovské zvíře vypadalo v uzavřeném prostoru galerie Sue Ryder strašně nepatřičně... A zároveň to byl jeden z nejhezčích a nejdojemnějších momentů, který tenhle prostor za posledních 23 let zažil. Děkujeme Veronice Volgemutové a Asistenčnímu jednorožci za čirou radost, kterou dělají, kamkoliv přijedou.

Tři králové

Tři králové

Domovem pro seniory Sue Ryder prošel tříkrálový průvod. Dveře každého pokoje teď zdobí K+ M+ B+. Tak ať přinesou všem, kteří za těmito dveřmi našli svůj druhý domov, požehnaný rok. Ať je naplněný radostí, láskou a silou čelit všem starostem, které vysoký věk a křehké zdraví přináší.

Štědrý den v Sue Ryder

Štědrý den v Sue Ryder

Podívejte se, jak s klidnou a tichou radostí slavili klienti Sue Ryder Štědrý večer, a jak laskavou oporou jim byl pečující tým.

Mikuláš 2021

Mikuláš 2021

Sv. Mikuláš chodí do Sue Ryder od nepaměti a klienti mají z téhle fešné družiny stejnou radost jako děti, i když jim je v průměru 90 let. Proudí ze společného setkávání a z toho, že svět si nežije někde tam venku, za zdmi, bez nich...

Výlet za kubismem v Domě U Černé Matky Boží

Výlet za kubismem v Domě U Černé Matky Boží

Architektonický skvost, perla staré Prahy či vrcholné dílo české kubistické architektury. Tak bývá označován Dům U Černé Matky Boží v Praze, kam zavítali na výlet naši klienti s dobrovolníky. Dvě patra plná nádherných solitérních kusů kubistického nábytku, užitého umění, doplněná výběrem maleb např. Emila Filly ad. Zážitky se nakonec musely probrat v neméně zajímavé restauraci v 1. patře nad kávou a kubistickým věnečkem...

Benefiční turnaj firem v malé kopané - Sue Ryder Charity Cup 2021

Benefiční turnaj firem v malé kopané - Sue Ryder Charity Cup 2021

Už 23 let kopeme za důstojné stáří klientů Sue Ryder a seniorů v ČR! 9. září se k nám už po 13. připojilo 28 firemních týmů, které za tu samou věc kopaly spolu s námi na dalším ročníku Sue Ryder Charity Cup. 24 firem si přišlo zahrát malou kopanou přímo na Strahov, 4 nás podpořily virtuálně a tato hvězdná sestava nám do branky střelila gól ve výši 1 060 460 Kč! Pomůže nám financovat práci zdravotních sestřiček, které dnem i nocí bdí nad zdravím a životy klientů Sue Ryder. Putovní pohár vyhrál tým 8000DŮVODŮ.

Podzimní olympiáda 2021

Podzimní olympiáda 2021

Podzimní dny v Sue Ryder patří již tradičně olympiádě. Společné setkání je hlavně o pohybu, o aktivizaci našich klientů a příjemné atmosféře.Výkony našich klientů vzbudily nadšení, vyvolaly úsměvy i dojaly... Zápal i mezi zaměstnanci přinesl jak vrh koulí, tak i házení kruhů na cíl, svůj čich i hmat zapojili ve smyslovém trojboji, paměti si potrénovali u poznávání květin v moderním pětiboji. Podívejte se!

Výlet do Policejního muzea

Výlet do Policejního muzea

Minulá neděle patřila dalšímu výletu našich klientů - tentokrát do Policejního muzea! Možná to nebylo vždy úplně snadné podívání, ale vše se vylepšilo v policejní kavárničce. Účastníci měli to štěstí, že potkali i policejního kaplana či se jich s průvodním slovem ujal místní zaměstnanec muzea... Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří se po celou dobu výletu stávají skvělými parťáky a oporou našich klientů.

Letní grilování

Letní grilování

Stáří a nemoc není důvod k tomu, aby se člověk zřekl všech svých životních radostí. V to věříme v Sue Ryder. A tak se akce Letní grilování zúčastnili téměř všichni naši klienti. Když to nedokázali na vozíčku, přijeli zkrátka v posteli…

Setkání s terapeutickým koněm Sagim

Setkání s terapeutickým koněm Sagim

"Když se před klienty Sue Ryder postavilo tohle obrovské majestátní zvíře, bylo na tom něco mystického...", říká Radka Kulhánková, autorka fotografií. Děkujeme organizaci Asistenční jednorožec, Veronice Volgemutové a terapeutickému koni Sagimu za jejich další návštěvu u nás!

Darujte šanci
na důstojné stáří