Fotogalerie

Poznej Sue Ryder aneb Letní hry

Poznej Sue Ryder aneb Letní hry

Po dlouhých měsících jsme se konečně dočkali větší společenské akce v našem areálu. Tým aktivizace zorganizoval sportovně zábavnou soutěž Poznej Sue Ryder. Nezapomněl zapojit ani ostatní kolegy z oddělení dobročinných obchodů, domova pro seniory a fundraisingu, kteří si pro klienty připravili netradiční úkoly. Názvy stanovišť jako Casino Sue Ryder – hazardní hry, Přebírání prádla, Stanov diagnózu, Poraz byrokrata, Dračí sluj, napovídají, kdo úkol připravoval... Nevěřili byste, jak některým devadesátiletým dámám jde hod v kostky či skořápky.

Po 15 měsících poprvé na výletě

Po 15 měsících poprvé na výletě

„Květnový výlet tentokrát bude, i kdyby měly padat trakaře!“ prohlásila Anička Ratajová, koordinátorka dobrovolníků Sue Ryder, když po obrovsky dlouhé době organizovala výlet pro klienty. Trakaře nepadaly - v sobotu 22. května se po 15 měsících na klienty Sue Ryder usmálo slunce i malostranský vodník Kabourek. 

První felinoterapie v Sue Ryder

První felinoterapie v Sue Ryder

NASA už řadu let dává svým astronautům vibrační pásky, které napodobují kočičí předení. Díky frekvenci zhruba 25 Hz omezují a léčí řídnutí kostí, ke kterému ve vesmíru dochází. V NASA dávají pásky, v Sue Ryder přikládáme kočky celé:) Děkujeme Karolině Tumlířové a Davídkovi za historicky první felinoterapii pro naše klienty i zaměstnance. Bylo to vesmírně krásné a léčivé!

Velikonoce 2021

Velikonoce 2021

Velikonoční nádivka, vyzdobená vejce, beránek a osení na stolech... Naše dámy se zapojily do společného tvoření, samotné Velikonoce jsme pak všichni přivítali slavnostním přípitkem a přivítáním jara.

Pan Václav slavil stovku!

Pan Václav slavil stovku!

Tajemství životního štěstí není v tom, co nám život dává nebo bere. Záleží jen na tom, jak dokážeme každý takový okamžik prožít. A my věříme, že pan Václav, přestože už je tak křehký, cítil a prožil tu obrovskou lásku a dojetí, se kterou mu gratuloval k jeho 100. narozeninám tým Sue Ryder i jeho vlastní rodina. Jsme vděční, že Vás můžeme doprovázet na Vaší cestě, Václave. Ještě jednou vše nejlepší!

Mezinárodní den žen v Sue Ryder

Mezinárodní den žen v Sue Ryder

„Děkuju Vám za to, že jste nezapomněli, že jsem žena!“ Tuhle větu jsme slyšeli nezávisle na sobě od několika žen - klientek domova pro seniory Sue Ryder. Tohle je veliké téma a úkol nás všech. Chovat se tak, aby člověk před námi zůstal člověkem. Aby muž zůstal mužem. A aby žena zůstala ženou bez ohledu na to, kolik jí je let.

2. kolo očkování proti Covid-19 máme za sebou

2. kolo očkování proti Covid-19 máme za sebou

Máme za sebou 2. kolo aplikace vakcíny proti Covid 19 pro klienty i zaměstnance Sue Ryder. A protože jsou hlavně v těchto dnech důležité malé radosti, paní doktorka Adriana a denní sestra Veronika očkovaly ve velkém stylu - v masopustních kostýmech, aby potěšily naše klienty.

Masopust v Sue Ryder

Masopust v Sue Ryder

Barevný a radostný, navzdory všemu. Takový byl Masopust v Sue Ryder. Začal pozitivně, abychom zůstali negativní. Slavnost jsme totiž zahájili druhým kolem očkování proti Covid 19 - s úsměvem v očích, protože rty skrývaly respirátory, a v zářivých kostýmech!

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý den v Sue Ryder 2020

Štědrý večer nebyl štědrý počtem dárkům. Byl štědrý množstvím laskavosti, péče, respektu a porozumění, které pečující tým dal těm, kteří tento den nemohou prožít bez pomoci. Pečovatelé, zdravotní sestřičky, osobní asistenti a další ze Sue Ryder ale nenadělují jen 24. prosince. Potvrdila to paní Eva (91 let), když při rozdávání dárků řekla: „Největší dárek jste pro mne každý den stejně vy!“

Jak to u nás vypadá

Jak to u nás vypadá

Nahlédněte do veřejných i neveřejných prostor Sue Ryder...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Radost přinesl anděl, Mikuláš i čert...

Od prvních složitých okamžiků, kdy stačí rada, až po chvíle, kdy starý člověk potřebuje pomoc 24 hodin denně. Proto jsme tady. Ale i na úplném konci života se může dít mnoho. Stále může přicházet radost, smích, porozumění, láska a dokonce i andělé a Mikuláš.

Adventní věncování

Adventní věncování

V neděli zapálíme první svíčku na adventních věncích a symbolicky začneme odpočítávat čtyři týdny jako období příprav na Vánoce. První svíce v křesťanské tradici představuje naději a očekávání, druhá lásku, třetí radost a čtvrtá mír a pokoj. I v Sue Ryder budou tyto věnce zdobit stoly a my si jimi rozzáříme nejtemnější dny v roce. Jejich světlo snad přinese naději, kterou v dnešních dnech potřebujeme.

Aktuálně ze života v Sue Ryder - listopad 2020

Aktuálně ze života v Sue Ryder - listopad 2020

Sue Ryder je stále uzavřený pro návštěvy… Život se tu však nezastavil. Nahlédněte do všedních dnů našich klientů prostřednictvím fotografií, o které se s námi pravidelně dělí kolegové z aktivizace a z péče. Podívejte se na oslavy narozenin, kreativní dílny, cestování pomocí 3D brýlí Kaleido, pečení cukroví, napínavou hru Chcete být milionářem, videohovory s rodinami…

Den seniorů všechny potěšil

Den seniorů všechny potěšil

1. říjen - den, který slavili nejen naši klienti, ale všichni senioři. Děkujeme všem, kteří přinesli radost do Sue Ryder - Nadaci Krása pomoci za růže a bábovky, Hrajeme do oken za koncert Jana Buriana a Choco Caffé za sladké potěšení v podobě čokolády. Úsměv našim seniorům vyloudily obrázky od dětí z Mezi námi, ops.

Hrající týmy na Sue Ryder Charity Cup 2020

Hrající týmy na Sue Ryder Charity Cup 2020

12. ročníku benefičního turnaje firem v malé kopané Sue Ryder Charity Cup se zúčastnilo 16 hrajících týmů.

Sue Ryder Charity Cup 2020

Sue Ryder Charity Cup 2020

Ve čtvrtek 10. září se v pražském fotbalovém klubu Motorlet konal již 12. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. I letos se k ní přidalo 22 firem, které společně poskládaly výtěžek 850 200 Kč. Tato částka pomůže financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár vyhrála společnost Tefos Slaný, stříbro si odnesla 8000DŮVODŮ - Nadace J&T, třetí skončil tým Generali Česká pojišťovna.

Setkání klientů s terapeutickým koněm Sagim

Setkání klientů s terapeutickým koněm Sagim

Děkujeme za první návštěvu organizace Asistenční jednorožec s terapeutickým koněm Sagim. Trpělivý a vlídný Sagi se nechal hladit od našich klientů, hřebelcovat od odvážné a zkušené paní Vlasty. Vypadalo to, že s některými klienty by si i rád popovídal...

Sue Ryder - jsme jako ostrov ticha...

Sue Ryder - jsme jako ostrov ticha...

Svět uvnitř Sue Ryder se změnil. Je teď mnohem tišší. Michelský dobročinný obchod je stále zavřený. Restauraci Sue Ryder nenavštěvuje tolik lidí, nepronajímají se prostory a řadu plánovaných akcí jsme museli zrušit. Důvod ticha začíná písmenem C a končí číslem 19. Svět kolem Sue Ryder se také změnil. Je teď mnohem, mnohem hlučnější. Důvod má jméno Rezidence Michelský park a revitalizace koryta Botiče. Podívejte se, proč je teď kolem nás tak rušno.

Oči v roušce

Oči v roušce

Umí pohladit, povzbudit, rozesmát i utěšit. Jsou tady pro ty nejkřehčí staré lidi, kteří potřebují radu, pomoc doma nebo se neobejdou bez 24hodinové intenzivní péče v domově pro seniory Sue Ryder. To jsou oči kolegů z našeho pečujícího týmu. #ocivrousce

Nový sedmý obchod v Kodaňské

Nový sedmý obchod v Kodaňské

Říká se, že sedmička je šťastné číslo... Březnové otevření nového, v pořadí sedmého dobročinného obchodu Sue Ryder, na rohu Kodaňské ul. a Finské, tomu moc nenasvědčovalo. Po pár dnech fungování se provoz kvůli pandemii přerušil. Nicméně, na konci dubna se podařilo otevřít a obchod si získává své zákazníky i dárce, prostory se vylepšily, prodavačky vítají příchozí s úsměvem... Přejeme obchodu ve Vršovicích hodně štěstí!

Ze života v Sue Ryder - období karantény květen 2020

Ze života v Sue Ryder - období karantény květen 2020

PF 2021

PF 2021

Letošní nabídku motivů PF 2021, ale také ukázky PF našich klientů z minulých let.

Výlet na horu Říp

Výlet na horu Říp

Znát poslední přání našich klientů a pokusit se je splnit. I to je dílek z mozaiky důstojné péče podle Sue Ryder a také důvod, proč jsme se 5. března 2020 vydali s paní Marií na horu Říp. Jenže splnění posledního přání se někdy nečekaně stane elixírem života a paní Marie má další poslední přání!

Ze života Sue Ryder v období karantény - duben 2020

Ze života Sue Ryder v období karantény - duben 2020

Období karantény v Sue Ryder stále pokračuje. Nicméně naši kolegové v přímé péči neúnavně zajišťují klientům fyzickou a psychickou pohodu. Ti se sice nemohou účastnit všech skupinových aktivit a rehabilitací, ale radost jim přinášejí zdánlivě obyčejné věci. Slunce, modré nebe, zahradní trénink v házené, videohovory s blízkými či hraní společenských her...

Darujte šanci
na důstojné stáří